Dzień Kropki, to dzień kiedy każdy ma okazję przypomnieć sobie, że warto wierzyć w drugiego człowieka, bo ta wiara może dodać mu skrzydeł. Dzień też ma przypominać każdemu o kreatywności. Wszystko zaczęło się od tej opowieści:

„Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę. Zniecierpliwiona Vashti wciska ołówek w sam środek kartki i zaczyna się pakować. Nauczycielka z uwagą przygląda się kropce i prosi dziewczynkę, by podpisała swoją pracę. Gdy następnym razem Vashti wchodzi do klasy, widzi swoją kropkę oprawioną w złotą ramę wiszącą nad biurkiem nauczycielki. I dochodzi do wniosku, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki. W końcu otwiera pudełko farb, a spod pędzelka wypływają kropki we wszystkich rozmiarach i kolorach.”

Nasze przedszkolaki Dzień Kropki przeżyli następująco:

Zdjęcie przedstawia dzieci, które stoją za zieloną parasolką, na której znajdują się kolorowe kropki.