Dzień 21.03 to Pierwszy Dzień Wiosny, ale od 2011 jest to także Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data symbolizuje trisomnię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa. Ta symboliczna data przypomina, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności. Edukacja włączająca opiera się właśnie na takim przekonaniu. Dzieci z zespołem Downa korzystają również z nauki w szkołach ogólnodostępnych. Dlatego tak istotne jest, by dobrze rozumieć ich potrzeby. W dzień ten dwie różne skarpetki- skarpetki nie od pary to nie wstyd, a znak, że pamiętamy o Międzynarodowym Dniu Osób z Zespołem Downa. W naszym przedszkolu to święto obchodziliśmy wcześniej, aby w pełni cieszyć się z wiosny, w dniu jej przyjścia. Poniżej zdjęcia i bajka autorstwa jednej z naszych pań nauczycielek, czytaną przez cudownego i uwielbianego przez dzieci Pana Miłosza (Konarskiego)