1. Dziecko może być przyprowadzane i odebrane z przedszkola przez zdrowych rodziców (prawnych opiekunów) lub inne, upoważnione przez nich osoby.
  2. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka przyprowadzanego i odbieranego  z przedszkola przez upoważnione przez nich osoby.
  3. Rodzice pisemnie upoważniają osoby do odbioru dziecka (druk  upoważnienia – https://przedszkole13.edu.wroclaw.pl – dokumenty – wzory dokumentów)
  4. Do przedszkola mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek oznak infekcji.
  5. W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu rodzic(opiekun prawny):

– wyraża zgodę na mierzenie temperatury ciała (druk oświadczenia stanowi załącznik do procedury

Organizacja  i funkcjonowania Przedszkola nr 13  w warunkach pandemii  COVID -19

– pisemnie potwierdza  znajomość dokumentu Organizacja  i funkcjonowanie  Przedszkola nr 13

w warunkach  pandemii COVID -19

– przekazuje kartę  rejestrującą pobyt dziecka w przedszkolu (gr.II i III).
    Karta pozostaje w placówce do odwołania.

1. Obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców ( osób upoważnionych) do budynku  Wyjątek stanowią  rodzice przedszkolaków z grupy najmłodszej. Rodzice przed wejściem do przedszkola zakładają maseczki, dezynfekują ręce, wchodzą do szatni, przebierają dzieci  i  przekazują  pod opiekę pracownikowi przedszkola  (przy schodach prowadzących na piętro).
  2. Pozostali rodzice rozstają się z dziećmi przy drzwiach wejściowych do przedszkola, przekazują dzieci pracownikowi placówki. Pracownik rejestruje przybycie dziecka, pomaga przy przebieraniu się w szatni  i odprowadza dziecko  do grupy.
  3. Rodzice oczekujący na wejście dzieci przed przedszkolem, zachowują dystans społeczny min. 1,5 m w odniesieniu do innych dzieci i ich rodziców/opiekunów. Dzieci stoją przy swoim rodzicu/opiekunie, nie biegają po terenie przedszkola
  4. Przed przyjęciem dziecka do placówki, w holu przyziemia, dzieciom będzie mierzona temperatura przez pracownika obsługi.  Rodzic oczekuje na wynik pomiaru przed drzwiami wejściowymi do przedszkola. W przypadku podwyższonej temperatury (powyżej  0 0 C) lub oznak infekcji dziecko nie zostanie przyjęte do placówki
  5. Dzieci będą przyjmowane do Przedszkola wyłącznie do godziny 8.30. Po tej godzinie nie będzie możliwości pozostawienia dziecka w danym dniu w przedszkolu.
  6. W czasie odbierania dzieci z przedszkola rodzice oczekują przy wejściu do budynku placówki, Pracownik pomaga przy przebieraniu się   i ubieraniu  i przekazuje dziecko rodzicowi.
  7. Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci minimalizują czas przebywania na terenie przedszkola. Po przyprowadzeniu dziecka, bądź jego odebraniu po pobycie w przedszkolu, należy niezwłocznego opuścić teren przedszkola.
  8. Na terenie placówki zakazuje się tworzenia zgromadzeń osób dorosłych jak i dzieci – przed lub po pobycie w przedszkolu

Powyższa procedura obowiązuje od 1 września 2020 do odwołania.

Do pobrania w formacie docx